Adıyaman’da 1 Mayıs’a Çağrı

Adıyaman Emek ve Demokrasi Platformu bütün emekçileri işçi sınıfının birlik dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs bayramına davet etti.

1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününü Adıyaman da binlerin katılımıyla kutlamak için hazırlıklara başladığını duyuran Emek ve Demokrasi Platformu adına konuşan BES Adıyaman Temcilcisi Şahin Binicier her sene olduğu gibi bu sene de, emeğin taleplerini, demokrasiye, barışa ve özgürlüğe olan özlemlerini, Sakarya Caddesi’nde bulunan 1 Mayıs Meydanı’nda haykırmak için Adıyaman valiliğine başvuruda bulunduklarını söyledi.

“1 Mayıs’ta Sakarya Caddesi’ndeki meydanda buluşacağız”

Binicier tüm dostlarımızla beraber 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü’nü emeğin görkemli buluşması olarak örgütlemek kararlılığında olduklarını ifade ederek Adıyaman’ın emeğiyle yaşayan çoğunluğu, Adıyaman’ın yok sayılmak istenen gerçek sahipleri 1 Mayıs’ta Sakarya Caddesi’ndeki meydanda buluşacaklarını söyledi. Binicier 1 Mayıs Meydanı’nda işçilerin, kamu çalışanlarının, tütün üretimi yasaklanan tütün üreticilerinin, mühendislerin,  hekimlerin, avukatların emeklilerin, işsizlerin; kadınların gençlerin talepleriyle alanda olacağını vurguladı. 1 Mayısı örgütlemek için, KESK, CHP, HDP, EMEP ve ÖSP Adıyaman il örgütleri olarak, tüm dostlarımızla kol kola, omuz omuza olacaklarını belirten Binicier bu ülkede emeğiyle geçinen ve yok sayılmak istenen herkesi, 1 Mayıs 2018 için ilan ettikleri emeğin demokrasi seferberliğine güç vermeye çağırdı.

Etkinliğin Bajar müzik topluluğunun müzik dinletisi ile son bulacağı bildirildi.

(Adıyaman /EVRENSEL’den alınmıştır)

Editör: Çetin Hozan Gür

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.