BİNGÖL’DE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

Bingöl Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü öğrencileri, toplumsal farkındalık oluşturmak ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla kent merkezinde kitap okuma etkinliği düzenledi.

Merkez Genç Caddesi saat kulesi önünde bir araya gelen Medya ve İletişim Bölümü 2. sınıf öğrencileri, burada yarım saat süren kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinliği düzenleyen öğrencilerden Hasan Doğan, yaptığı açıklamada, okumanın, ülkenin, ekonomik ve kültürel kalkınmasındaki etkisini paylaşmak ve okuma alışkanlığını edindirmek için farkındalık yaratmaya çalıştıklarını söyledi. Üretimde en önemli faktörün bilgi ve bilgili insan olduğunu ifade eden Doğan, şunları kaydetti:

“Bingöl Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü öğrencileri olarak böyle bir etkinlik için ortak bir karar aldık. Bundan sonraki süreçlerde de farklı alanlarda, farklı mekanlarda düzenli olarak kitap okuma saati etkinliğini düzenlemeye devam edeceğiz. Bugün burada yaptığımız etkinliğin ilk olmasına rağmen insanlardan olumlu tepkiler aldık. Bu da bizi son derece mutlu etti. Duygusal ve içe dönük yapımızı aşmak, düşünce dünyamızı genişletmek, mantıklı düşünmek, karar ve davranışlarımızda duygusal ve tepkilerden önce mantığımızı kullanabilmemiz için mutlaka okumalıyız. Okumak, insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir.”

Sağlık-Sen Bingöl Şubesi, öğrenci ve vatandaşlara kitap desteğinde bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.