Çağrı Bu Kez Silikozis Hastaları İçin

Eğitim ve Topum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, Silikozis hastalarının tekerlekli sandalye ihtiyacının olduğunu belirterek, duyarlı vatandaşların destek olması için çağrıda bulundu.

Uzun yıllardır özellikle silikozis hastaları için emek harcayan Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, sosyal sorumluluğun önemli olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Mehmet Ayçiçek’in, vefat eden kardeşinden kalan araç gereçlerin Taşlıçay köyünde olan bir silikozis hastasına verildiğini belirten Karaaslan, “Taziyeye gittiğimde eşi Hülya hanım hastalarımızın kullanabileceği gereçler olduğunu ve onları Mehmet hocamla bize vermek istediklerini söyleyince böylesi duyarlı kişilerin var oldukça bizler daha çok güzel şeyler yapacağımızın kanısına vardım. Karlıova kaymakamımız Levent Yetgin beyden her zaman olduğu gibi bizden desteğini esirmeyeceğini bildiğim için destek istedim ve araç yollayıp buradan hasta ile ilgili eşyaları aldırabilir mi ricasında bulundum. Memnuniyetle yollayacağını söyledi. Taşlıcay’a yolladık. Yatalak olan bir hastamız için şişme yatak, walker, hasta bezi, mama ve benzeri gereçleri” açıklamasında bulunarak, her vatandaşın bu şekilde duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Çağrıda Bulundu

Karaaslan; “Hastamızın tekerlekli sandalyeye ihtiyacı var. Elinde kullanmadıkları tekerlekli sandalye olan veya almak isteyen bir hayırsever vatandaş varsa desteklerinizi bekliyoruz. Ayrıca her daim yanımızda olan hastalarımız için desteğini esirgemeyen değerli; valimiz Ali Mantı beye, emeği geçen tüm resmi kurumlara ve hukuksal tüm sorunlarımızın gönüllü avukat olarak danışmanlığımızı yapan eşim ve oğluma şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

KAYNAK:http://www.bingolonline.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.