Çocuk Ölümlerine Duyarsız Kalmadılar

Temiz Toplum Derneği son dönemlerde artan çocuk ölümlerine ilişkin :”Gerekli çalışmaları yapamayan STK’lar olarak masum olamayız. Toplumca tüm çocuklara bir anne-baba şefkati bakamadığımız için masum olamayız.” dedi.

Ancak mesele burada bitmiyor. Belki adını bilmediğimiz, gündeme bile gelmeyen nice Eylül nice Leyla hadiseleri yaşandı ülkemizde.Korkarak ifade ediyoruz ki belki de niceleri yaşanacak! Tepki vermek, sessiz kalmamak elbette çok önemli. Fakat bunlarla birlikte durmak, düşünmek ve adım atmak zorundayız. Elbette ki atılmamış hiçbir adım, verilmemiş hiçbir eğitim, yapılmamış hiçbir eylem bu yapılanlar karşısında asla ve asla küçükte olsa bir mazeret olmayacak. Ancak çocukların öldüğü yerde hiçbirimiz masum olamayız! Şiddet ve şehvet sarmalından tiraj ve reyting devşiren medyamız ile masum olamayız!

Evlerde gereken eğitimi veremeyen ebeveynler olarak masum olamayız!

Ahlaki eğitimden yoksun eğitim sistemimiz ile masum olamayız! Evlerde gereken eğitimi veremeyen ebeveynler olarak masum olamayız! Adaleti topluma hissettiremeyen yargı mensupları olarak masum olamayız. Gerekli çalışmaları yapamayan STK’lar olarak masum olamayız. Toplumca tüm çocuklara bir anne-baba şefkati bakamadığımız için masum olamayız. Bu liste uzar gider. Tekrar ediyor ve altını birkez daha çiziyoruz ki çocukların öldüğü yerde hiçbirimiz masum olamayız. Hepimiz, istisnasız hepimiz, üzerimize düşen ne varsa, bugünden tezi yok yerine getirmek mecburiyetindeyiz. Temiz nesiller için temiz sokaklar için kötülüklerden arındırılmış tertemiz bir dünya için Temiz Toplum Derneği olarak da biz, elimizden ne geliyorsa, gücümüz neye yetiyorsa geleceğimiz için yavrularımız için mücadele edeceğiz!

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) /İSTANBUL

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.