!F Batman’da Özel Gösterim Yapıyor

!f İstanbul Bağımsız Film Festivali, Batmanlıları uzun bir sinema keyfi sunacak. Her ayın son haftasonunda iki filmle izleyicileri sinema ile buluşturan !f, şubat ayının son haftasında açılışa özel 5 film ile izleyiciyle buluşuyor.

15 Şubat’ta yola çıkan 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali 9 yıl önce başla

mış ve dünyada ilk olma özelliğine sahiptir. Proje, bu yıl !f İstanbul ve Yeni Film Fonu’nun ortaklığında Yeni !f² adını alıyor ve !f filmlerini Türkiye’nin dört bir yanına ve komşu ülkelerde seyirci karşısına çıkıyorlar. Batman’daki gösterimleri Batman Sanat Kültür Derneği (BART) tarafından gerçekleştirilen !f filmleri Batmanlılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanıyor. BART üyesi,sinema sorumlusu  Gökhan Özdemir, Batman’daki Yılmaz Güney Sineması’nın kapanmasından sonra kentte bu anlamda ciddi bir boşluğun olduğunu söyleyerek, !f’in Batmanlı sinemaseverler için heyecan yarattığını belirtiyor. !f filmlerinin Batman’daki gösterimlerinin sorumluluğunu yürüten Gökhan Özdemir, “!f İstanbul 9 yıldır Türkiye’nin bir çok şehrinde vardı.   Batman’da ise  son 6 yıldır !f İstanbul film gösterisini Batman Kültür Sanat Derneği (BART) olarak biz üstleniyoruz. 33 farklı şehir ve 50 farklı noktadaki insanlarla aynı anda izleme fırsatı buluyoruz. Bu merkezleri arasında Iran, Filistin ve Kıbrıs gibi ülkelerde bulunuyor” şeklinde konuştu.

Özdemir: “Batmanlı Sinemaseverler İçin Heyecan Verici”

Film gösteriminin yanı sıra yönetmenlerle yapılan söyleşilerin de çok anlamlı olduğunu söyleyen Özdemir, “Ramallah’taki bir sinema salonunda gösterime giren bir filmi aynı anda izleyip filmin sonunda yönetmen ile söyleşi yapabiliyoruz. Bu festival şimdiye kadar yılın üç gününde yapılırdı. Şimdi ise en son yapılan bir düzenleme ile, her ayın son cumartesi ve Pazar günleri yapılacak. Bu Batman açısından çok iyi oldu. Burada Yılmaz Güney sineması vardı. O kapandıktan sonra Batmanlılar neredeyse festival filmi izleyemediler. AVM’lere  gelen filmler genel olarak gişe filmleri olduğu için biz ve sanat severlerin izleyebileceği  bir alan kalmamıştı. !f Istanbul bu anlamda sinemaseverler için heyecan verici, güzel bir gelişme oldu. Her ayın son cumartesi, pazarı bağımsız sinema dediğimiz festival filmlerini izleme imkanı bulacağız” dedi.

!f !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali filmlerinin gösterimi Batman Kültür ve Sanat Derneği’nde devam ediyor.

Muhabir

NECLA SÖNÜK (Mersin Üniversitesi, İletişim Fakültesi,Gazetecilik bölümü öğrencisi)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.