Geçmişe Yolculuk: Kullar Antika Pazarı

Farklı şeyler keşfederek geçmişe yolculuk yapacak bir gün geçirmek için Kocaeli Kullar’da kurulan Antika Pazarı, kesinlikle görülmeyi hak ediyor. Her Çarşamba günü Başiskele Kullar Kapalı Pazar Alanı’nda kurulan Antika Pazarı’nda ikinci el ürünler, eski plaklar, oyuncaklar, çizgi romanlar, ahşap ev eşyaları ve biblolar bulmak mümkün. İlginin oldukça yoğun olduğu antika pazarında Marmara Bölgesi’nin çeşitli kentlerinden gelen esnaflar tezgah açıyor.

Özellikle eski eşyalara bakarken nerede olduğunuzu unutup, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Çok sayıda eşyanın olduğu tezgahlarda her bütçeye uygun, 3 liraya kitap, 100 liraya plak veya eski biblolar ilgilileri bekliyor. Evleri için eski eşyalar arayanlar için vazgeçilmezr olan pazarda, yaratıcılığı geliştirecek oyuncaklar küçüklerin ilgisini çekiyor. Koleksiyonerlerin dikkatini cezbeden antika pazarı eski para ve pul koleksiyonu yapanlar için kesinlikle uğranılması gereken bir yer.

Takas imkanının da bulunduğu pazarda, elinde eski kitap ve eşya bulunanlar, bu ürünleri burada elden çıkarabiliyor. Esnafın yakın ilgisi ise pazarı ziyaret edenler için bir artı olarak göze çarpıyor. Görüşüne başvurduğumuz esnaflar, ilginin oldukça fazla olduğunu ancak havaların ısınması ile daha yoğun bir ilgi beklediklerini ifade ediyorlar.

 

Muhabir:

Murathan Birinci (Kocaeli Üniversitesi  Gazetecilik Yüksek Lisans) 

Muhabirin diğer haberleri:

http://www.bolgemuhabirligi.com/1438-2/#comment-15

http://www.bolgemuhabirligi.com/olasi-bir-depremde-durumunda-kocaelinin-alternatif-yollari/

http://www.bolgemuhabirligi.com/kocaelinin-elektrik-faturasi/

http://www.bolgemuhabirligi.com/gencler-icin-bir-siginak-oyun-salonlari/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.