Güvenlik Görevlileri Bir Anda İşsiz Kaldı

Solhan ilçesindeki barajda çalışan özel güvenlik görevlileri, ne olduğuna anlam veremeden bir anda işsiz kaldıklarını öğrendiler.

Solhan ilçesi Kale Köyü’nde devam eden Kalehan barajında çalışan özel güvenlik görevlileri, şirket tarafından gece saatlerinde işten çıkarıldıklarını iddia etti.

Cengiz İnşaat ve Özaltın İnşaat’ın ortaklaşa kurdukları Kalehan Enerji Üretim ve Ticaret AŞ bünyesinde çalıştıklarını söyleyen 35 özel güvenlik görevlisi, gece nöbeti tuttukları sırada silahların yetkili bir kişi tarafından toplandığını ve işten çıkarıldıklarını iddia etti.

Barajdaki yetkilinin kendilerine ‘İşten çıkarıldınız’ demesi üzerine şaşkınlık yaşadıklarını iddia eden güvenlikçiler, “Hiçbir kanun ve yasada toplu olarak özel güvenlikçiler işten çıkarılamaz. Kanunen bu durumunda yaklaşık 15 gün önceden bizlere bildirilmesi gerekiyordu ancak bu şekilde yapılmadı. Nöbet tuttuğumuz esnada, barajdaki yetkili bir anda silahlarımıza el koydu ve işten çıkarıldığımızı söyledi. En başta şaşırdık, nedenini sorduk ama hiçbir yetkili bize bir açıklama yapmadı. Bu durumu çözüme kavuşturmak için yasal yollara başvuracağız. Kimse kimseyi ekmeğinden edemez. Bize işten çıkarılacağımız 15 gün önceden bildirilmiş olsaydı eğer, bizde ona göre hayatımıza yön verirdik ama bu şekilde yapılmadı. Yetkili mercilerin bir açıklama bekliyoruz” diye konuştular.

KAYNAK:www.bingolonline.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.