Kahraman Tazeoğlu Atatürk Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu

Erzurum Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Konferans Salonunda şair Kahraman Tazeoğlu ile söyleşi ve şiir dinletisi gerçekleştirildi.Tazeoğlu, okurlarına şiir dolu bir gün yaşattı. Kent konseyi Gençlik Meclisi tarafından Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Konferans Salonunda Kahraman Tazeoğlu’nun katılımıylasöyleşi ve şiir dinletisi düzenlendi.Şiirleriyle salonu duygulandıran Tazeoğlu, ilk şiirini 17 yaşında yazmaya başlağını söyledi.

Şiirlerini belediye otobüsünde yazıyor

Şiirlerinin çoğunu belediye otobüslerinde yazdığını belirten Tazeoğlu,“Otobüs yolculukları esnasında insanların yüz ifadelerinden, çizgilerinden ilham alarak yazıyorum,benim için aşk şiirlerinin adamı, kitap okumayı sevmeyenlerin yazarı diyorlar. Bu benim için onur verici bir şeydir ” dedi. Yazar Tazeoğlu evine giren hırsızın yazmakta olduğu yeni romanın kayıtlarını içeren bilgisayarın çalınmasından dolayı yaşadığı üzüntüyü dile getirdi. “Bitmek üzere olan bir kitaptı.Bir yıllık emeğim heba oldu. Aynı kitabı yeniden yazmak çok zor oluyor” dedi.

Tazeoğlu çok satan romanlarından ‘Bukre’ kitabındaki Cem karakterinin Gökhan Türkmen olduğunu da söyleyerek okurlarını şaşırttı. Yazarprogramın ardından gençlere kendi yazdığı kitapları imzaladı.

Muhabir: Yelda Yılmaz (Erzurum)

Diğer haberleri:

https://www.bolgemuhabirligi.com/arkeolojik-bir-seruvenden-objektife-yansiyanlar/

http://www.bolgemuhabirligi.com/erzurumda-ogrenci-olmak/ 

http://www.bolgemuhabirligi.com/kentsel-donusum-ve-kredi-mahkumiyeti/

http://www.bolgemuhabirligi.com/kitap-okuma-halkalari/

http://www.bolgemuhabirligi.com/acik-kapi-hizmette/

http://www.bolgemuhabirligi.com/ataturk-universitesinde-bilimsel-soylesi/

http://www.bolgemuhabirligi.com/kitapsiz-bir-dunya-insani-cehalete-goturur/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.