Kavşakta Eksiklik Yok Denildi

Yapıldığı günden beri yaşanan kazalarla gündeme gelen Bingöl Havalimanı Kavşağıyla ilgili Karayolları 8. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, işaretleme ve yol anlamında bir eksikliğin olmadığını söyleyip, sürücülerin dikkatli davranıp kural ihlalinden kaçınması gerektiğine işaret etti.

Bingöl Valiliği İl Koordinasyon Kurulu 3. Dönem Toplantısı, Vali Ali Mantı başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Mantı, valilikte düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Bingöl’deki yatırımların hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Vali Mantı; “Bu samimiyet ve gayretle hukuki sınırlar içerisinde görevlerimizi en verimli şekilde yapmaya devam edeceğiz. Önemli olan devletin temeli hukuk, hukukun temeli de güvendir. Hepimiz bu devletin bir parçasıyız. Devlete, millete çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Vali Mantı’nın ardından Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü faaliyetlerini açıklayan Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, havalimanı kavşağında meydana gelen kazalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Havalimanı Kavşağı’nda Eksiğimiz Yok”

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, basın mensuplarının havalimanı kavşağında sık sık yaşanan kazalara karşı Karayollarının alınan veya alınması planlanan bir önlem var mı sorusuna, Karayolları 8. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen: “Bizim kavşak anlamında trafik işaretlemesi anlamında ve işaretlemeyle ilgili yol itibariyle bir eksikliğimizin olduğunu düşünmüyoruz. Fakat ilave, yani kazaların davetiye çıkartmamak anlamında ilave tedbirlerimizde var ise bunları da terfik güvenliğinde ki arkadaşlarla notumuzu alıyoruz” cevabını verdi.

Gülşen’e, Bingöl-Genç karayolundaki sürücüler için görüş mesafelerinin darlığı hatırlatılarak, bu konuda kurum olarak yapacakları herhangi bir çalışma olup olmadığı soruldu. Karayolları 8. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, yol projelerinde sadece sürücü davranışlarının gözetilmediğini belirterek; “Bingöl-Genç yolunda ki çalışmalarla ilgili, açıkçası şöyle bir projelendirme yapılırken sadece sürücü davranışı gözetilmez. Burada bir hız standardı anlamında değerlendirilir” şeklinde konuştu.

Bingöl-Genç arasında ki BSK asfalt çalışmalarıyla ilgili Gülşen: ‘‘BSK çalışmasıyla birlikte sizin o hata dediğiniz kusur dediğiniz, bizce teknik anlamda kusur addedilmeyen sürücü davranışından kaynaklı sıkıntılı olan yerlere de bertaraf edeceğiz” diye konuştu.

Aşınma Katı Onaya Sunuldu

Gülşen’e, Kervansaray ve mezarlık arasında arasındaki karayoluna aşınma katının atılacağının söylendiği hatırlatılarak, Karayolları 84. Şube Müdürlüğünün karşı tarafında bulunan aşınmış ve bozuk yollar örnek gösterildi. Aşınma katının ne zaman atılacağı sorusuna Karayolları 8. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, sorulan kısmın projelendirildiğini ve onayda olduğunu söyledi.

KAYNAK:http://www.bingolonline.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.