Kitap Okuma Halkaları

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezleri’nce uygulamaya başlayanve öğrencilerin kitap okumasına destek verilmesi amaçlan “Kitap Okuma Halkaları”projesi  kapsamında Erzurum’un Çat ve Horasan ilçelerinde eğitim gören ortaokul öğrencileri,Ömer Seyfettin’den seçme hikâyeler adlı eserini okudu . Etkinlik  Çat Başköy Ortaokulu ve Horazan Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencileri,Yakutiye Gençlik Merkezi’nde Ömer Seyfettin’den seçme hikayeler adlı eserin, kritiğini yaptı.

Kitap Okuma Halkaları projesinin hedefi ise şöyle; Öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek, sorgulayan nesil yetiştirmek, özgüven kazandırmak, toplum karşısında duygu ve düşüncelerini ifade edebilmek. “Kitap Okuma Halkaları” faaliyeti ile gençlik liderleri, gönüllü gençlik liderleri, gönüllü gençler, okul temsilcileri ve merkez personeli ile beraber gençlerin kitap okumasına destek verilmesi amaçlandığı bildirildi.

Gençlik Liderlerinden Ümran Öztürk, “Proje ile Erzurum’un 18 ilçesine ulaşmayı hedefliyoruz Kitap okumanın fazileti değeri tartışılmaz” dedi.

Ömer Seyfettin’den seçme hikâyeler kitabını okuyan öğrenciler, gençlik merkezi aktivitelerinden buz pateni yapmaya da teşvik edilerek ödüllendiriliyor.

Muhabir: Yelda Yılmaz

Atatürk Üniversitesi (Gazetecilik bölümü öğrencisi. OHO 2017 Katılımcısı)

 

Diğer haberler;http://www.bolgemuhabirligi.com/erzurumda-ogrenci-olmak/

http://www.bolgemuhabirligi.com/kentsel-donusum-ve-kredi-mahkumiyeti/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.