Ovacık Okuluna Oyun Salonu Ve Kütüphane

Tut Ellerinden Uluslararası İnsani Yardım Derneği, merkeze bağlı Ovacık Köyündeki Ovacık İlk ve Ortaokulu’na kütüphane ve zekâ oyunları köşesi kazandırdı. Okul binasında oluşturulan kütüphanenin açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Tunç ve yönetim kurulu üyeleri, Okul Müdürü Selman Yılmaz, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Açılış programına katılan misafirler ilk olarak okulda görevli öğretmenlerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti ve sınıfları gezdiler. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, daha sonra okul binası ve çevresinde incelemelerde bulundu. Altınsoy ve beraberindeki heyet daha sonra okul kütüphanesinin ve oyun köşesinin açılış programına katıldı.

Açılış öncesinde kısa bir selamlama konuşması yapan Tut Ellerinden Uluslararası İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Tunç, “Dernek olarak Sivas’ta bulunmaktan ve Ovacık İlk ve Ortaokulu’na bu kütüphaneyi kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bizlere bu noktada destek veren Final Yayıncılığa, Server Yayın Grubuna ve derneğimizin gönüllülerine selam ve hürmetlerimi iletiyorum. Aynı zamanda 2017-2018 eğitim-öğretim yılının birinci döneminde teşekkür ve takdir belgesi alan 40 öğrencimiz var. Onlara da çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için 5 bin 600 liralık hediye çeki takdim ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

Tunç, konuşmasının ardından hediye çekini İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’a takdim etti. Altınsoy da, öğrenciler için bağışlanan hediye çekini Okul Müdürü Selman Yılmaz’a takdim etti.

Daha sonra bir konuşma yapan Altınsoy, “Bugün 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin ilk günündeyiz. Ben bu dönemde tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sizlerle birlikte okulumuz bünyesinde oluşturulan kütüphanenin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu bizim için çok önemli ve anlamlı. Çünkü bir okul açan bir hapishane kapatır derler. Bir kütüphane açan da toplumun gelişmesine ve kültürel seviyesinin yükselmesine katkı sağlar. Tut Ellerinden Uluslararası İnsani Yardım Derneği’ni bu özverili ve anlamlı çalışmasından dolayı tebrik ediyorum.”diye konuştu.

Ufkumuz, Hayal Gücümüz Gelişiyor

Derneğin İstanbul’da yürüttüğü programlar dahilinde hizmet verdiklerini söyleyen Altınsoy, kırsal kesimlere yapılan bu yardımların öneminden bahsederek bu gibi faaliyetlerin diğer kuruluşlara da örnek teşkil etmesini istedi. Kitap okumanın faydalarına da değinen Altınsoy, öğrencileri kitap okuma konusunda çevre etkisinin yüksek olduğunu ve ailelerin bu durumu dikkate alamsı gerektiğini söyledi.

Altınsoy, “Kendileri İstanbul’da olmalarına rağmen Türkiye’nin birçok ilinde bu faaliyetlere imza atıyorlar. Sivas’ta da Ovacık Köyümüzde bulunan Ovacık İlk ve Ortaokulumuza kütüphane ve zekâ oyunları köşesi kazandırdılar. Çocuklarımızın daha çok kitap okuyarak, kendilerini en iyi şekilde geliştirerek iyi noktalara gelmelerini önemsiyor ve temenni ediyoruz. Çünkü daha çok okuyan öğrenci okumayan arkadaşlarına göre daha başarılı oluyor. Dünyanın en güzel, en zevkli, en ucuz seyahati kitap okumaktır. Kitap okuduğunuz zaman ufkunuz, hayal gücünüz, olaylar arasında muhakeme yapma gücünüz gelişiyor. Ben kütüphanemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca okulumuzun başarılı öğrencileri için yapılan 5 bin 600 liralık yardım için de teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Altınsoy, konuşmasının ardından Dernek Başkanı Turgut Tunç, öğretmen öğrenci ve velilerin katılımı ile okul bünyesinde oluşturulan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Bir süre kütüphanede incelemelerde bulunan Altınsoy, daha sonra zekâ oyunları köşesinde öğrencilerle bir araya gelerek dokuztaş ve satranç oynadı.

Muhabir:

Burak Yasin Taş (Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü 2017 mezunu. )

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.