Tedx Ankara

Dünya genelinde oldukça önemli bir prestije sahip olan TEDx, Ankara’da ilk kez TEDxAnkara adıyla düzenlendi. Birçok dalda alanında bilgili 12 konuşmacının yer aldığı etkinlik, “Dream of you!” teması ile konuşmacılar ve dinleyicileri bir araya getirdi.

Ankara Congresium’da gerçekleşen etkinliğe ilgi de oldukça büyüktü. Alanında kendini kanıtlamış olan 12 kişinin 12 dakika kaldığı sahne, Prof. Dr. Acar Baltaş, Prof. Dr. Ozan Bahar ve Prof. Dr. Sinan Canan gibi akademisyenleri ve “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde rol alan Ozan Akbaba, Gündem Özel programının yapımcısı ve sunucusu Deniz Bayramoğlu, spor spikeri Erdoğan Arıkan, haber spikeri Tijen Karaş, eğitim girişimcisi Abdulkadir Özbek, münazara eğitmeni Yavuz Yiğit, Hayat tamircisi HasanKızıl, Suriyeli mülteci Ravda Nur Cuma ve henüz lise öğrencisi olan ancak buna rağmen kendine ait başarılı girişimleri bulunan, Google ScienceFair yarışması finalistlerinden Adem Atalay Hüryaşar gibi değerli konuşmacıları ağırladı.

VocaVoice grubunun performans gösterisi ile başlayan etinlikte, performans sanatçısı Erdem Genç’te katılımcalara eğlenceli anlar yaşattı. Ankara’da ilk kez bu büyüklükte ve TedxAnkara ismiyle bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten TedxAnkara organizatörü Can Serdar, “Başta sponsorlarımız olmak üzere bu topluluğun oluşmasını sağlayan herkese teşekkkür ediyorum. Kusurlarımız ve eksiklerimiz için hepinizin anlayşına sığınıyoruz. Hep birlikte TedxAnkara topluluğunu bir araya getiriyoruz. Sizlerle umarız bugün birbirinden değerli12 konuşmacı değerli fikirlerini paylaşırkengüzel bir gün geçirmiş oluruz” dedi.

“PayIaşmaya değer fikirler’in dile getirildiği yerel bir program” sloganıyla dünya çapında düzenlenen TED, “Paylaşmaya Değer Fikirler” anIayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için oluşturulmuş bir kuruluş. İsmindeki “x” bağımsız organize edilen TED etkinlikleri anlamına gelen TEDx, geçtiğimiz yıllarda da İstanbul’da meraklıları ile buluşmuştu.

 

 

Muhabir: Almina Karacan (Ankara)

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.