Vatandaşların Tepkisi Büyüyor

Genç Kültür Mahallesi’nde bulunan tuğla fabrikasının yaydığı gürültü ve kirliliğin sağlıklarını tehdit ettiğini belirten vatandaşlar, fabrikanın mahalle dışına çıkartılmasını talep etti.

Genç ilçesi Kültür Mahallesi Deré Hém mevkiinde 70’li yıllarda kurulan ve o dönem etrafında yapılaşma olmadığı için herhangi bir sorun teşkil etmeyip yüzlerce Gençliye istihdam alanı oluşturan tuğla fabrikası, bugünlerde evler ile iç içe kalmasından dolayı sorun teşkil etmeye başladı.

Tuğla fabrikasının yol açtığı gürültü ve toz kirliği, mahalle üzerinde toz bulutu oluştururken, etrafa yayılan tozlar nedeniyle de vatandaşların sağlığı tehdit ediliyor. Yapılan tüm şikâyetlere rağmen yaşadıkları bu soruna çözüm bulunmamasına ise vatandaşlar ise tepki gösteriyor.

“Fabrika şehir merkezinden taşınmalı”

Fabrikanın ses ve hava kirliliğinin adeta yaşamlarını kabusa çevirdiğini dile getiren Kültür Mahallesi Küpar mevkiinde ikamet eden Ramazan Karagöz, “Bu kirli tozdan dolayı kapı önlerinde ve balkonlarımızda oturamıyoruz. Elbiselerimizi dışarıda asamıyoruz. Geceleri gürültüden uyuyamıyoruz. Bazı komşularımızın hastaları var, bu toz onlar için büyük bir problemdir. Mahalledeki  vatandaşların tamamı fabrikanın tozundan rahatsız, fabrika memleket için elbette ki önemlidir, ancak şehir içindeki haliyle zarar vermeye başladı ve buradan mutlaka taşınmalı” dedi.

Son olarak toz ve hava kirliliğin hastaların nefes darlığı çekmesini zorlaştığını da ifade eden Karagöz; “Yetkililerden en büyük isteğimiz daha fazla bekletmeden bir an önce bu soruna çözüm bulmaları. Vatandaşı bu işkenceden kurtarmalı” şeklinde konuştu.

KAYNAK:http://www.bingolonline.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.